Wybierz dobry obiad

Najważniejsze danie dnia – obiad

Posiłkiem, którego przygotowanie jest dość czasochłonne, jest obiad. Kraków to doskonałe miejsce, w którym można go zjeść poza domem lub zamówić na wynos. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, a jeśli trafimy na promocje, także pieniędzy. Takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne, a jego ogromną zaletą jest również to, że posiłki są urozmaicone. Niektóre restauracje oferują nawet specjalne karnety obiadowe, dzięki którym dania są tańsze. Jeśli więc pracujesz do wieczora lub po prostu nie lubisz gotować, to skorzystaj z tej wyjątkowej okazji i zapewnij swojej rodzinie zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

Zdrowe fast foody?

W powszechnej opinii fast foody są niezdrowe i tuczące, ale wcale nie musi tak być. W dobie ogromnej konkurencji powstały już restauracje i bary, które mają w ofercie dania wyłącznie ze świeżych składników, a mięsa w nich zawarte są pieczone ruszcie, bez użycia tłuszczu. Dlatego też zamówienie na obiad kebaba z pyszną surówką i grillowanym mięsem, czy pizzy z samodzielnie wybranymi składnikami też jest świetnym pomysłem na obiad, który w dodatku każdemu będzie smakować.

Co można zjeść na obiad?

Menu zależy oczywiście od restauracji, którą wybierzemy, ale najpopularniejsze dania obiadowe to:

  • nieśmiertelne schabowe z ziemniakami i surówką,
  • pierogi ruskie,
  • wszelkie zupy,
  • naleśniki oraz wiele innych potraw kuchni polskiej.

Oczywiście można sobie nieco urozmaicić posiłki i skorzystać z oferty kuchni włoskiej, chińskiej, czy francuskiej oraz wielu innych, które także są smaczne i pożywne.

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »