Pizza dostarczana samolotem – czy to w ogóle możliwe?

Nawet najwięksi fani pizzy z pewnością nie zdają sobie sprawy z tego, że istnieje na świecie miejsce, gdzie pizza dostarczana jest samolotem. O jakim miejscu mowa? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Pizzeria na Alasce, która dostarcza pizzę samolotem

Pizzeria, która dostarcza pizzę samolotem do swoich klientów 

Świat zaskakuje nas z dnia na dzień, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że są takie miejsca, gdzie dostawcy pizzy latają samolotami. Taka właśnie jest Aiport Pizza na Alasce, która wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców oddalonych o parędziesiąt mil od miasta. To właśnie w jednym z miast na zachodnim wybrzeżu Alaski – Nome – znajduje się pizzeria, która dostarcza jedzenie w niecodzienny sposób, czyli samolotem, a następnie przynosi je pod same drzwi. Założenie takiej pizzerii było marzeniem byłego pilota, niejakiego Busha, Matta Tomtera.

Skąd wziął się pomysł dostarczania pizzy samolotem? 

Wiele osób z pewnością zastanawia się, w jaki sposób były pilot wpadł na pomysł dostarczania pizzy w ten sposób. Otóż jak sam twierdzi przebył setki mil zwiedzając niemal każdy zakątek świata, a na pokładzie samolotów woził już przeróżne rzeczy – paliwo, tłuszcz wieloryba oraz wszystko to, co można wyobrazić sobie latając samolotami po Alasce. Teraz więc przyszła pora na pizzę. Dostarczanie pizzy samolotem nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie stary szef z Frontier Flying Service, który za darmo udostępnia pizzerii samolot.

W jakie miejsca dostarczana jest pizza samolotem? 

Pizza dostarczana jest w praktycznie każdy zakątek na Alasce m.in. na Shishmaref – przybrzeżną wioskę położoną na Wyspie Saryczewa na Morzu Czukockim, na Kotzebue – miasto usytuowane na półwyspie Baldwin czy na Wyspę Świętego Wawrzyńca, która oddalona jest od pizzerii o ponad 320 km. 

Ile kosztuje pizza dostarczana samolotem na Alasce?

Ku zaskoczeniu niektórym cena pizzy dostarczej samolotem jest stała i wynosi jedynie 30 dolarów. Taka forma dostawy cieszy się niezwykłą popularnością, a pizzeria zyskała szerokie grono swoich stałych klientów. Średnio z wioski Nome wylatuje około 10 pizz dziennie do wiosek, jak i miast oddalonych. Co więcej, wszystkie pizze dostarczane są na czas, chyba że nie pozwalają na to warunki pogodowe. 

W Nowej Zelandii pizzę dostarczają drony 

Czy jest jeszcze coś bardziej nietypowego niż samolot służący do dostarczania pizzy? Okazuje się, że tak. Międzynarodowa sieć pizzerii w Nowej Zelandii rozpoczęła próbne testy dostarczania pizzy dronami. Pomysł ten narodził się w celu zrewolucjonizowania dowozu pizzy. Nowa Zelandia doskonale nadaje się do serwowania w ten sposób posiłków, ponieważ obowiązujące tam obecnie przepisy umożliwiają stosowanie bezzałogowych samolotów do tego typu celów. Dzięki temu łatwo było właśnie w tym kraju rozpocząć testowanie innowacyjnych technologii. Użycie dronów w celu dostawy pizzy ma być w pełni zintegrowane z systemem zamówień internetowych oraz GPS. 

Chcesz poznać więcej nowinek dotyczących pizzy? Zachęcamy do przeczytania artykułu: 6 ciekawostek o pizzy, o których najprawdopodobniej nie wiedziałeś

Szybka dostawa w Capri New 

Do szybkiej dostawy pizzy wcale nie jest potrzebny dron ani tym bardziej samolot. Kierowcy z Capri New w Krakowie doskonale wiedzą, że klienci nie lubią długo czekać na pizzę. Dlatego naszą pizzę dostarczamy tak szybko, jak to tylko możliwe, a samo złożenie zamówienia nie zajmuje więcej niż 2 minuty dzięki wygodnemu i intuicyjnemu formularzowi zamawiania pizzy online. 

Nie chcesz długo czekać na pizzę? Zamów ją w Capri New.
Przejdź do formularza zamawiania online

przejdź do systemu zamawiania

 

Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY

Pizzę dowozimy w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), StradomBłoniaCichy KącikKleparzKrowodrza i ŁobzówMiasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), DębnikiPłaszówPodgórzeBonarkaRuczajLudwinów (os. Podwawelskie)Zabłocie, Kurdwanów, ŁagiewnikiZakrzówekBronowiceSalwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok)Widok-ZarzeczeSalwator City

 

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »