Ile kosztuje najdroższa pizza na świecie?

Czy zastanawiał się ktoś z Was, ile byłby w stanie zapłacić za pyszną, chrupiącą pizzę? 20, 30, a może 50 zł? Okazuje się, że niektórzy mogą wydać na nią aż…1000 zł i to tylko za jeden kawałek. O jakiej pizzy mowa? Zachęcamy do lektury naszego artykułu. 

Ile kosztuje najdroższa pizza na świecie?

Ile kosztuje najdroższa pizza świata?

Najdroższa pizza świata kosztuje w przeliczeniu ponad 9000 tys. złotych, czyli 2 700 dolarów. Oznacza to, że jeden kawałek to koszt około 1000 zł, a kęs – to równowartość 200 zł. Najdroższa pizza na świecie została przygotowana po raz pierwszy 24 kwietnia 2017 roku w jednej z restauracji na Manhattanie. Pomysłodawcą tego dania była restauracja Industry Kitchen, która chciała stworzyć pizzę dla bogatych klientów pobliskiego Wall Street licznie odwiedzających restaurację. Co ciekawe, pizza ta nie jest dostępna w lokalu ,,od ręki”. Aby móc ją skosztować, trzeba zamówić ją z odpowiednim wyprzedzeniem, które może wynosić nawet 48 godzin. Wszystko to za sprawą unikatowych i trudnych do pozyskania składników. 

Jakie składniki zawiera najdroższa pizza świata? 

Najdroższa pizza świata, nosząca nazwę 24k, wykonana jest na spodzie truflowym z dodatkiem atramentu z kałamarnicy. Ciasto do pizzy, z pieca opalanego drewnem, posypywane jest płatkami 24-karatowego złota! A żeby była jeszcze bardziej luksusowa, kucharz dodaje do niej najcenniejsze składniki, takie jak angielski ser pleśniowy Stilton, pasztet foie gras, czarny kawior i trufle. Sądząc po składnikach, ta pizza faktycznie musi być ekstremalnie luksusowa. Pomimo że pizza do tanich nie należy, znaleźli się tacy, którzy są w stanie zapłacić krocie, by jej spróbować.

Najdroższa pizza świata przyciąga klientów z całego świata!

Jak się okazuje, restauracja na Manhattanie przyciąga klientów z całego świata. Właściciele twierdzą, że zarabiają nie tyle na sprzedaży pizzy, lecz na samym fakcie, że znajduje się ona w menu. Wielu ludzi odwiedza lokal po prostu z ciekawości. W końcu kto z nas nie chciałby popatrzeć na kucharza, który przygotowuje pizzę z 24-karatowego złota lub niesie ją do stolika obok.

Najdroższa pizza na świecie w rekordach Guinessa 

Przyrządzając najdroższą pizzę świata, szefowi kuchni – Braulio Bunay’owi udało się pobić dotychczasowy rekord Guinessa. Poprzedni należał do maltańskiej pizzerii Margo, która w grudniu 2010 roku upiekła najdroższą pizzę świata. Podstawa pizzy była podobna do tej nowojorskiej. Znalazły się na niej, m.in. białe trufle, płatki 24-karatowego złota czy mozzarella di bufala. Za rekordową pizzę na Malcie trzeba było zapłacić około 8 500 tys. złotych. Wysoka cena nie zniechęciła jednak do jej zamówienia. Kupił ją pewien hotelarz aż dwa razy! Najdroższą pizzę z maltańskiej restauracji należy zamawiać z tygodniowym wyprzedzeniem, co wynika z faktu, że trufle nie są trzymane na miejscu w restauracji, a musi przywozić je kurier.

Chcesz dowiedzieć się o innych rekordach Guinessa z pizzą w roli głównej? Zachęcamy do lektury artykułu: Rekordy świata dotyczące pizzy, o których nie miałeś pojęcia.

Smaczna i tania pizza w Capri New

Aby zjeść smaczną pizzę, wcale nie trzeba udawać się do Nowego Jorku czy na Maltę i płacić za nią krocie. Pyszny włoski przysmak, co prawda bez dodatków złota, ale też w dużo niższej cenie, serwuje pizzeria Capri New w Krakowie. Decydując się na wyroby naszej pizzerii, możesz wybierać spośród wielu różnorodnych pozycji w menu, a co więcej – smaczną i tanią pizzę zamówisz online bez wychodzenia z domu.

Zamów swoją ulubioną pizzę w atrakcyjnej cenie
Wypełnij formularz w niecałe 3 minuty

przejdź do systemu zamawiania

 

Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY

Pizzę dowozimy w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), StradomBłoniaCichy KącikKleparzKrowodrza i ŁobzówMiasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), DębnikiPłaszówPodgórzeBonarkaRuczajLudwinów (os. Podwawelskie)Zabłocie, Kurdwanów, ŁagiewnikiZakrzówekBronowiceSalwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok)Widok-ZarzeczeSalwator City

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »