Dlaczego mrożona pizza ze sklepu to nie jest dobry pomysł?

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że pizza to ulubione danie wielu ludzi na całym świecie. Jej fenomen polega na tym, że można ją przygotować praktycznie ze wszystkim. Warto jednak pamiętać, że pizza pizzy nie jest równa, dlatego pizza mrożona z supermarketu nigdy nie dorówna smakiem tej zamówionej w dobrej pizzerii lub przygotowanej w domu.

Dlaczego nie warto wybierać mrożonej pizzy?

Pizzę mrożoną najczęściej wybierają ci, którzy mają mało czasu na przygotowanie i zjedzenie ciepłego posiłku. Pomimo że w sklepowych zamrażarkach możemy znaleźć wiele rodzajów mrożonych pizz, często nie mają one nic wspólnego ze smakiem prawdziwej włoskiej pizzy, a wiele z nich nie wygląda nawet apetycznie.

Podstawą każdej pizzy jest ciasto. Jedni wolą cienkie, drudzy grubsze, ale na pewno w każdym wypadku musi być ono chrupiące. Produkty mrożone w zdecydowanej większości zawierają spulchniacze i polepszacze mąk, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Do tego dochodzi mnóstwo konserwantów i półproduktów. Ponadto wszystkie produkty (salami, pieczarki, sery) – nawet jeśli są wysokiej jakości – to są całkowicie pozbawione wartości odżywczych, ponieważ są mrożone.

Kolejną wadą produktów mrożonych, w tym również pizz jest fakt, że zawierają bardzo dużo soli. Według ekspertów mrożona pizza to prawdziwa dietetyczna pułapka dla osób, które kontrolują spożycie soli. Jest również ona bardzo niebezpieczna dla osób mających problemy z nadciśnieniem. Jeden kawałek mrożonej pizzy z serem i dodatkami mięsnymi może zawierać około 920 mg sodu. Im grubsze ciasto i większa ilość dodatków, tym zawartość sodu będzie większa.

mrożona pizza to zły pomysł

 

Jaka alternatywa dla mrożonej pizzy?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby samodzielne przygotowanie pizzy domowej. Daje nam to pełną kontrolę nad tym, jakie dodatki wybieramy do pizzy oraz możliwość sprawdzenia, czy produkty są świeże. Jednak bywają też takie dni, kiedy czas nas goni, a my nie mamy czasu ani ochoty na przygotowanie ciepłego posiłku. Wtedy ratunkiem okazuje się być pizza z pizzerii. Pizza przygotowana w dobrej pizzerii nie ma nic wspólnego z pizzą z supermarketu.

Najlepsze ciasto to takie, które jest odpowiednio długo wyrabiane i delikatnie wypieczone obowiązkowo w piecu opalanym drewnem. Ważne są również dodatki, które znajdą się na pizzy i sos pomidorowy. Wszystkie dodatki muszą być świeże i dobrej jakości. Prawdziwi smakosze pizzy z pewnością poczują różnicę pomiędzy położonymi na niej resztkami, a pełnowartościowym mięsem, warzywami czy owocami morza. Wiele osób odmawia sobie pizzy, bo boi się jej wysokiej kaloryczności. Wszystko zależy od składników. Gruby placek z kiełbasą, boczkiem czy podwójną ilością sera z pewnością do dietetycznych nie należy, ale pizza na cienkim cieście z dużą ilością warzyw już tak.

Smaczna i tania pizza w Capri New

Pizzeria Capri New to miejsce, gdzie zjesz swoją ulubioną pizzę w Krakowie. W tym lokalu możesz liczyć na prawdziwie włoską pizzę dostępną w wielu wariantach smakowych. Lokal oferuje możliwość złożenia zamówienia online za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie. Pizze z Capri New można zamówić praktycznie w każde miejsce na terenie Krakowa. Ponadto lokal oferuje bezpłatną dostawę w poszczególnym obszarze dostawy pizzy powyżej zamówienia na łączną kwotę 20 zł. Na spragnionych włoskich smaków czekają także makarony z dostawą, sałatki i wiele innych dań. Wybór jest naprawdę ogromny, każdy znajdzie w menu coś dla siebie.

Chcesz zjeść smaczną pizzę w Krakowie? Zamów pizzę online z dowozem pod wskazany adres
przejdź do systemu zamawiania

Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY

Dowozimy pizzę w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), StradomBłoniaCichy KącikKleparzKrowodrza i ŁobzówMiasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), DębnikiPłaszówPodgórzeBonarkaRuczajLudwinów (os. Podwawelskie)Zabłocie, Kurdwanów, ŁagiewnikiZakrzówekBronowiceSalwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok)Widok-ZarzeczeSalwator City

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »