Czy wypada zamówić pizzę do hotelu?

Podczas pobytu w hotelu oczekujemy od pracowników szacunku oraz należytego poziomu usług. Pamiętajmy jednak o tym, że również gości hotelu obowiązuje hotelowy savoir-vivre. Zastanawiasz się czasem, jak zachować się w hotelowej restauracji? Czy w takie miejsce wypada zamówić pizzę z dowozem? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości. 

Czy można zamówić pizzę do hotelu?

Savoir-vivre w hotelowej restauracji 

Niezależnie od tego, czy przebywamy w hotelu prywatnie, czy służbowo powinniśmy przestrzegać hotelowego savoir-vivre. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że jesteśmy razem ze swoją drugą połową na wykwintnej kolacji w hotelu. Cieszymy się miłą atmosferą, dobrym jedzeniem, a tu nagle wchodzi mężczyzna zaraz po treningu, w sportowym stroju i prosi o coś “mocniejszego” do picia. Co czujemy w takiej sytuacji? Z pewnością zastanawiamy się, co on tu robi, ponieważ swoim zachowaniem ani strojem nie wpisuje się w otaczającą stylistykę. 

Do najważniejszych zasad savoir-vivre obowiązujących w hotelowej restauracji zalicza się:

Zasada nr 1 – Nie rozmawiaj przez telefon w hotelowej restauracji 

Rozmawianie przez telefon zakłóca komfort oraz spokój gości, ale również niepotrzebnie wprowadza ich w nasze prywatne sprawy. Hotelowa restauracja to nie miejsce na długie, prywatne i głośne rozmowy. Człowiek, który ma podstawową wiedzę na temat savoir-vivre, wie o tym, że powinna go słyszeć tylko ta osoba, z którą rozmawia. Dotyczy to nie tylko hotelowych restauracji, ale wszystkich miejsc publicznych. Jeśli więc koniecznie musimy odbyć rozmowę telefoniczną, najlepiej udać się poza restaurację, a w trakcie posiłku telefon wyciszyć. 

Zasada nr 2 – Nie prowadź zbyt głośnych rozmów podczas spożywania posiłków w hotelowej restauracji 

To kolejna zasada, o której wiele osób zapomina. Będąc w hotelowej restauracji i rozmawiając zbyt głośno podczas posiłku ze swoim chłopakiem, przyjacielem, szefem czy partnerem biznesowym popełniamy spory nietakt. Nie ma bowiem bardziej niekulturalnego zachowania, niż krzyki w restauracji. Goście, którzy w tym samym czasie przybywają z nami w hotelu, są stawiani w niekomfortowej sytuacji. Warto również zwrócić uwagę na tematykę rozmów. Nie należy poruszać prywatnych spraw

Zasada nr 3 – Nie traktuj stołu jako przestrzeni prywatnej 

Stół w hotelowej restauracji służy jako podstawa dla zastawy. To na nim kelnerzy będą układać zamówione posiłki. Nie należy więc na stole rozkładać swoich prywatnych rzeczy, takich jak telefon czy portfel, a tym bardziej nie powinno się wysypywać zawartości torebki w celu znalezienia jakiegoś konkretnego przedmiotu, który się gdzieś akurat zawieruszył. 

Zasada nr 4 – Nie jedz rękami w hotelowej restauracji 

Bardzo częste jest przekonanie, że niektóre potrawy należy jeść rękami. Jest w tym wiele prawdy, zwłaszcza jeśli mowa, np. o pizzy. W rzeczywistości jednak wszystko zależy od restauracji. Jeżeli do dania, które zamówiliśmy, zostały podane nam sztućce, jest to znak, że w tym miejscu warto ich użyć. W takich miejscach jak hotelowa restauracja jedzenie pizzy rękami jest dozwolone tylko wtedy, gdy kawałki są odpowiednio małe i zawierają niewiele dodatków, co jest gwarancją tego, że nic nie spadnie nam z talerza. 

Zastanawiasz się, jak jeść pizzę – rękoma czy sztućcami? Przeczytaj nasz artykuł: Jedzenie pizzy a zasady savoir vivre – rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Czy zamówienie pizzy do hotelu jest w zgodzie z zasadami savoir-vivre? 

Po wprowadzeniu dotyczącym przestrzegania zasad savoir-vivre w hotelowej restauracji przejdziemy do odpowiedzenia sobie na pytanie postawione w tytule: czy wypada zamówić pizzę do hotelu i czy jest to zgodne z zasadami savoir-vivre. Hotele nie przepadają zbytnio za sytuacjami, gdy goście wnoszą swoje jedzenie i picie, ale nikt raczej nie powinien zwrócić nam na to uwagi. Nie powinno również stanowić problemu zamawianie jedzenia z zewnątrz, np. wspominanej pizzy do hotelu. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie spożywać w hotelowej restauracji tego, co sobie zamówiliśmy. Jeśli mamy ochotę na pizzę zamówioną z zewnątrz, należy ją skonsumować w pokoju lub poza hotelem. 

Skąd zamówić pizzę do hotelu? 

Wykupiłeś pobyt w hotelu bez wyżywienia? A może po prostu naszła Cię ochota na pizzę? Skontaktuj się z pizzerią Capri New. Oferujemy pizzę na telefon i jej dowóz w praktycznie każde miejsce na terenie Krakowa. Pizzę można zamówić telefonicznie lub za pomocą formularza zamawiania online, co zajmuje nie więcej niż 3 minuty.

Chcesz zamówić pizzę z dostawą w dowolne miejsce?
Wybierz swoją ulubioną z naszego menu

przejdź do systemu zamawiania

 

Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY

Pizzę dowozimy w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), StradomBłoniaCichy KącikKleparzKrowodrza i ŁobzówMiasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), DębnikiPłaszówPodgórzeBonarkaRuczajLudwinów (os. Podwawelskie)Zabłocie, Kurdwanów, ŁagiewnikiZakrzówekBronowiceSalwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok)Widok-ZarzeczeSalwator City

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »