Jak poprawnie trzymać burgera?

Chyba każdy zna ten ból, pojawiający się podczas jedzenia burgerów, zwłaszcza tych “na bogato” – sos, warzywa i mięso, które “ucieka” z kanapki. W takich sytuacjach pojawia się pytanie, jak go prawidłowo trzymać, żeby się nie rozpadł. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, jeśli chcesz poznać odpowiedź. 

Jak prawidłowo trzymać burgera?

Jak NIE trzymać burgera?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą japońscy naukowcy, którzy na potrzeby telewizyjnego programu przeprowadzili pewien eksperyment. Inżynier, specjalista od mechaniki płynów oraz dentysta sprawdzili, jak poprawnie należy trzymać burgera i jak tego nie robić. Naukowcy nie poprzestali tylko na teorii, ale pokusili się również o część praktyczną. Stworzyli modele burgerów w 3D po to, aby dowiedzieć się, jak poszczególne składniki burgerów na siebie oddziałują. Po wielu próbach jednoznacznie stwierdzili, że “tradycyjny” sposób chwytania bułki, czyli kciukiem od spodu i czterema palcami z góry jest niepoprawny, ponieważ podczas gryzienia zawartość może wysuwać się na boki. 

Jak poprawnie chwycić burgera? 

Jak zatem należy trzymać burgera, aby delektować się jego smakiem, a nie myśleć o wypływających dodatkach? Azjatyccy naukowcy długo pracowali nad idealnym sposobem trzymania burgera, a wszystko po to, by znaleźć odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie. Zamiast standardowego ułożenia palców należy chwycić burgera od dołu kciukiem i małym placem, a środkowe trzy place położyć na górze bułki. Dzięki takiemu ułożeniu palców wnętrze nie przedostaje się na boki oraz do tyłu po ugryzieniu. 

O czym jeszcze należy pamiętać przy jedzeniu burgera? 

Bardzo ważne jest, aby nie ściskać kanapki zbyt mocno. To wcale nie oznacza, że składniki pozostaną w środku. Wręcz przeciwnie. W ten sposób jeszcze szybciej można wypchnąć je na zewnątrz. Jeśli faktycznie nie ściska się zbyt mocno burgera i pamięta o odpowiednim rozłożeniu palców, możemy być pewni, że składniki pozostaną na swoim miejscu, a my nie pobrudzimy nimi swoich ubrań lub stołu. Koniecznie należy pamiętać również o tym, aby przed jedzeniem burgera wyciągnąć z niego wykałaczkę. 

Czy burgery można jeść sztućcami? 

Burgery nie należą do dań wykwintnych. Przed długie lata były kojarzone z budkami z jedzeniem lub restauracjami typu fast-food. Na przestrzeni lat burger jednak znacznie ewoluował i dziś znajduje się on w menu nawet tych bardzo eleganckich restauracji. To podobnie jak z pizzą. To włoskie danie możemy zjeść zarówno w przydrożnym barze, jak i włoskiej, dobrej restauracji. Wracając jednak do naszych burgerów, zwykle serwowane są na talerzu lub desce. Co jednak zrobić, gdy do burgera w lokalu podano również sztućce? Jedną z najważniejszych zasad związanych z dobrymi manierami będzie dostosowanie się do sytuacji. To trochę, jak z pizzą, którą można jeść w dwojaki sposób. Jeśli więc obsługa do burgera przyniesie również sztućce, jest to niewątpliwe sygnał, że taki sposób konsumpcji proponuje się w danym miejscu w trosce o wygodę gości. 

Chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo jeść pizzę? Przeczytaj nasz artykuł: Jedzenie pizzy a zasady savoir vivre – rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Jak prawidłowo jeść burgera nożem i widelcem? 

Na początku burgera należy przesunąć na talerzu tak, aby zrobić nieco miejsca na jego górną część. Następnie wyjmujemy wykałaczkę podtrzymującą całą konstrukcję, ściągamy pierwszą kanapkę, a burgera rozdzielamy na talerzu na dwie mniej więcej równe części. W tym przekroju i w tej wielkości łatwo będzie odkrajać poszczególne kawałki. Krojenie burgera podobnie jak tortu, czyli od góry do dołu jest zdecydowanie bardziej uciążliwe.

Chcesz delektować się burgerem we własnym domu?
wybierz idealną kanapkę dla siebie z dostawą pod wskazany adres

przejdź do systemu zamawiania

Złożenie zamówienia przez naszych klientów zajmuje MNIEJ NIŻ 3 MINUTY

Pizzę dowozimy w takie rejony Krakowa jak: Centrum (śródmieście), StradomBłoniaCichy KącikKleparzKrowodrza i ŁobzówMiasteczko AGH (akademiki), Kazimierz, okolice Rynku (Stare Miasto), Azory, Żabiniec, Grzegórzki (Dąbie), DębnikiPłaszówPodgórzeBonarkaRuczajLudwinów (os. Podwawelskie)Zabłocie, Kurdwanów, ŁagiewnikiZakrzówekBronowiceSalwator i Zwierzyniec oraz osiedla Bronowice Nowe (os. Widok)Widok-ZarzeczeSalwator City

Zobacz pozostałe artykuły

Poprzedni: «
Następny: »